понеділок, 26 грудня 2016 р.


26 грудня - День подарунків



Усім нам дуже подобається отримувати всілякі приємні подарунки. Це справжній сюрприз, коли гублячись у здогадах ми отримуємо щось зовсім несподіване, але в глибині душі лише крадькома окреслене в наших добрих надіях і мріях, що приносить нам непідробну радість і теплі почуття. Через подарунок можна передати не тільки свою ніжність і турботу, а й показати всю щирість своїх почуттів і переживань по відношенню до свого улюбленого або улюбленої, друга чи подруги, родича, знайомого, колезі по роботі або навіть начальнику. Не дивно, що колись у далекій Великобританії та пов’язаних з нею країн Британської співдружності, а саме в Канаді та Австралії, Новій Зеландії та на Самоа, Кірібаті і т. д. виникло це дивовижне свято, свято сюрпризів, свято подарунків, свято уваги і не байдужості.
 Дарувати подарунки не тільки приємно, але в цьому закладено сенс нашого життя, адже і життя дається як подарунок, якого ми зовсім не заслужили.
До вибору подарунка необхідно поставитися з особливою увагою. Дуже бажано врахувати загальний настрій святкової атмосфери. Зовсім не обов’язково дарувати дорогі подарунки, адже головне увага і турбота. Подарунок, який ви можете вибрати нехай буде несподіваним сюрпризом, в чимось корисним або просто приємним, головне зробити це від чистого серця.

субота, 24 грудня 2016 р.




Розпочалися зимові канікули 
24 грудня - 9 січня

Пам'ятка «Безпечні зимові канікули»
Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку
Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.
·                   Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
·                   Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
·                   Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
·                   На льоду  краще  мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю).
·                   Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
·                   Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
·                   Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
·                   Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Обережно: бурульки!
·                    Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють  активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
·                    Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
·                    Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
·                    У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки під час ожеледиці
                    Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь.
                    У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
                     Падай   із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
                    Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
                    Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик  травмування.
                    Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно,  адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
                    Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.
Пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
                    Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.
Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року
Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:
                    Ялинка має стояти на стійкій основі.
                    При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.

                    Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
                    Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!

                    Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.
Правила протипожежної безпеки
                    Не грайся із сірниками та запальничками.
                    Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
                    Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
                    Не суши речі над газовою плитою.
                    Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.
                    Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
                    Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.
                    На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.



неділя, 11 грудня 2016 р.


Шановні батьки,
 запрошую вас переглянути 
відеозапис відкритого уроку математики

                                       Відкритий урок

вівторок, 29 листопада 2016 р.

Вітання всім!
 Сьогодні День домашніх тварин.

Щорічно 30 листопада в багатьох країнах відзначається Всесвітній день домашніх тварин.

Ідея проголошення даного свята була озвучена на Міжнародному конгресі прихильників захисту природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні суспільства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання в людях почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.
З тих пір свято проводиться щорічно і присвячується всім одомашненим людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.
Заходи, присвячені Дню, дуже різноманітні і в кожній країні проходять по-своєму. Десь проводяться пікети на захист тварин від жорстокого поводження, десь флешмоби на підтримку створення притулку або клінік для тварин, десь виставки кішок і собак і т.д. А хтось у цей день дозволяє свої домашнім вихованцям робити все, що було заборонено раніше (рвати шпалери, гризти меблі та тапки, лазити по шторах, є зі столу ...), або купує своєму улюбленцю величезна кількість смакоти, а хтось просто приділяє максимум уваги своєму пернатому, водоплавних або чотириногого друга.
До речі, серед акцій останніх років, яка набуває все більшого поширення по всьому світу, - акція «Дзвіночок», коли в зоопарках будь-якого міста чи країни протягом однієї хвилини діти дзвенять в дзвіночки, привертаючи тим самим увагу всіх до проблем захисту тварин.


середа, 23 листопада 2016 р.



24 листопада всі американці відзначають День друзів. Повна назва цього свята — День придбання друзів, а також здійснення впливу на людей. Щороку це свято обов'язково проводиться з використанням ідей відомого психолога та письменника Дейла Карнегі. Він народився саме 24 листопада в 1888 році, тому це свято відзначають у знак поваги до цієї людини, чия книга «Як здобувати друзів та впливати на людей» до цих пір залишається бестселером у багатьох країнах світу.
Вперше книга Карнегі про завоювання друзів була опублікована в 1936 році. Людина, завдяки якій з'явився День друзів в США, виросла у бідній сім'ї, яка з усіх сил намагалася дати синові хорошу освіту. Карнегі закінчив педагогічний коледж і під час навчання завжди намагався виділитися серед однокурсників, подолавши свій комплекс неповноцінності. Саме так він знайшов ефективні методики налагодження відносин з людьми, про які пізніше розповів у своїх книгах.
Вже багато років поспіль його книга «Як придбати друзів ...» особливо активно розкуповується саме в цей день — 24 листопада.

неділя, 20 листопада 2016 р.


Всесвітній день дитини

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. 

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.
Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

                                                                            Друзі!
 Виявляється, в нашого улюбленого казкового героя і головного чарівника країни — Дідуся Мороза — теж є свій День народження. 
А святкує він його 18 листопада.
За легендою, Діду Морозу вже більше 2000 років!
 Його батьківщиною вважають древнє російське місто Великий Устюг Вологодської області. 
Саме 18 листопада там настає справжня зима, вдаряють морози, і місцева річка Сухона покривається льодом.

вівторок, 15 листопада 2016 р.


Толерантність - це:
• терпимість;
• повага права бути "іншим";
• неспричинення шкоди "іншому";
• взаємозалежність всіх від кожного і кожного від всіх.
4 правила толерантного спілкування:
• Бути завжди уважним.
• Бути терпимим в спорі і аргументувати свою думку.
• Бути гуманним і милосердним.
• Не ображати співбесідника.

понеділок, 7 листопада 2016 р.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений у сан диякона. Він був книжником із широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

четвер, 3 листопада 2016 р.

Вітаємо 

з перемогою в спортивних змаганнях 

"Веселі старти" 

команду "Олімпійці"!

Ви - супер, ви - молодці!!!




четвер, 27 жовтня 2016 р.

Вітаємо учасників 

Всеукраїнського веб-квесту 

" Моя Україна"
Диканську Поліну та Качура Владислава!
Наша команда набрала 182 бали.
МОЛОДЦІ!!!




середа, 26 жовтня 2016 р.

Шановні батьки!

29 жовтня о 9 годині 

запрошую вас на суботник

 для облаштування дитячого майданчика у школі. 

Мати з собою совкову лопату та відро.

Дякую за розуміння. 



вівторок, 25 жовтня 2016 р.

На сторінці

 "Самоосвіта учнів "

 розміщено посилання на шкільні підручники.

Чудові враження від екскурсії на страусину ферму









Та найкращі враження від екскурсії у приватний зоопарк м. Василівки

понеділок, 24 жовтня 2016 р.

УВАГА!

25 жовтня їдемо на екскурсію. 
Бажаючі приходять у школу на 8 годин. 
Вартість 200 грн.
Чекаю всіх у нашій кімнаті.

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Міжнародні освітні конкурси «Олімпіс 2016 – Осіння сесія».



Запрошуємо учнів 1—11 класів взяти участь у Міжнародних дистанційних освітніх конкурсах «Олімпіс 2016 – Осіння сесія».
З 1 до 30 листопада відбудуться 5 конкурсів з таких предметів: українська мова і література, англійська мова, математика, інформатика, біологія (природознавство).
Мета конкурсів – підвищення мотивації учнів до навчання. Це не олімпіада, в конкурсах є завдання різної складності, тому в них можуть брати участь всі учні без винятку.
Всі учасники конкурсів отримають друковані іменні дипломи і грамоти (буде надіслана посилка на адресу школи). Учні з класів, у яких візьмуть участь більше 10 учнів, додатково отримають розвиваючі настільні ігри. Призовий фонд: планшетні комп’ютери, ел. книга і цифровий мікроскоп.
Конкурси «Олімпіс» відбуватимуться з 1 до 30 листопада 2016 р. на сайті www.olimpis.com.ua Взяти участь можна в будь-який зручний час, краще – в комп’ютерному класі (рекомендуємо), а якщо не буде такої можливості – вдома.
Загальна вартість участі одного учня в конкурсах (від 1 до 5 конкурсів):
·        якщо учня реєструє вчитель – 50 грн.
·        індивідуальна участь – 100 грн.


Реєстрація на участь в конкурсах і докладна інформація: www.olimpis.com.ua

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.



Історія Покрови пресвятої Богородиці
14 жовтня - Покров пресвятої Богородиці. Це свято, як вважається, з'явилося більше тисячі років тому - в 910 році в Константинополі, і пов'язане з явищем Богородиці. Саме слово "покров" означає "покривало".
У місті, яке тоді перебував в облозі у сарацинів, був храм, де зберігалися головний убір і пояс Богородиці.
Вночі, коли обложені городяни молилися про порятунок, місцевиму юродивому Андрію Константинопольському прийшло бачення: Богородиця зняла зі своєї голови покривало і простягнула над народом. Після цієї нічної молитви сарацини відступили.
Таким чином, чудесний покров захистив місто. Свято стало символом заступництва, допомагав воїнам здобувати перемоги в битвах.
Вважається, що на Покров молитви і замовляння про заміжжя володіють великою силою, тому що мріють про весілля дівчата намагаються провести ритуал, щоб вийти заміж протягом року.
В чому допомагає Покров пресвятої Богородиці
У цей день рано вранці самотнім жінкам, що мріють знайти свою половинку, потрібно взяти чистий аркуш паперу і докладно перерахувати на ній характеристики чоловіка своєї мрії. Внизу треба дописати "На все воля Божа", після чого відправитися до церкви на службу. Там біля ікони Богородиці поставити свічку Святій. Дома освячену записочку потрібно сховати в затишному містечку.
Існує повір'я, що якщо рано вранці дівчина поставить свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці і прочитає молитву, то раніше за всіх вийде заміж:
"Покров-батюшка, покрий землю сніжком, а мене женишком" або "Покров-Матінка, покрий землю сніжком, а мене молоду хусткою".

Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви — наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!