пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

неділя, 21 лютого 2016 р.

Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.

І. Багряний
Mova_bgКожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Головні функції, що виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо.
Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.
За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно Статті 10Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.
Дорогі читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
«Красо моя! В тобі і мудрість віків, і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у лиху годину, і переможний гук лицарів у днину побідню, і пісня серця дівочого в коханні своїм, і крик новонародженого...» (Сергій Плачинда).

Увага! 
Перегляньте сторінку "Фотоальбом".
Розміщено цікаві фото з життя нашого класу.


вівторок, 16 лютого 2016 р.



17 лютого відзначається
День спонтанного прояву доброти

Творіть добро і лихо не спочине.
Творіть добро, бо має бути так —
Якщо ти добра від душі людина —
Добро добром повернеться хоч як...
Dobrota bg1Є красива легенда, що коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитинки янгола-охоронця. Уві сні янгол цілує дитя тричі: у чоло — аби воно зростало розумним; у личко — щоб було красивим та у серце — аби здоров'я, любов та доброта поселилися у його тілі і душі. А наскільки збережеться у серці доброта впродовж життя, залежить від кожного з нас...
Читаємо у тлумачному словнику:
Добро — усе позитивне у житті людей, що відповідає їх інтересам, бажанням, мріям.
Доброта — чутливе, дружнє ставлення до людей. Привітність, ласка, прихильність.
Творити добро щодня — велика справа. «Добро — це вічна, найвища мета нашого життя», — писав видатний російський письменник Лев Толстой. Навіть існує свято, присвячене добру. За ініціативою благодійних організацій з усього світу 17 лютого відзначається День спонтанного прояву доброти (англ. Random Acts of Kindness Day). У цей день стартують благодійні програми, проходять чисельні акції, флеш-моби, метою яких є нагадати людству про значення Добра у нашому житті, силу Світла на кожному кроці, важливість таких, на перший погляд, елементарних речей, як подяка, посмішка, підтримка гарним словом. Кожному з нас важливо усвідомлювати, що та людина, яка творить добро — щаслива людина. Вона розуміє свою причетність до всіх подій, які відбуваються у житті, тому що збагачує це життя добрими вчинками і корисними справами.
Доброта, милосердя творилися людством протягом сторіч для того, щоб усім було легше жити, спілкуватися одне з одним, щоб це спілкування приносило втіху. Ще здавна люди прагнули добра і ненавиділи зло. Цю думку вони відображали у приказках і прислів'ях, які передаються з покоління в покоління.
Людина починається з добра.
Хто людям добра бажає, той і собі має.
Вчися робити добро, тоді погане на розум не прийде.
Все добре переймай, а злого уникай.
Життя дано людині на добрі справи.
Не одежа красить людину, а добрі справи.
Доброму всюди добре.
Добра багато не буває.
До доброї криниці стежка утоптана.
Часок у добрі побудеш — все горе забудеш.
Для України День спонтанного прояву доброти — зовсім нове свято. Але вже існують традиції святкування. У багатьох містах проходить акція «Епідемія Доброти»Волонтери — «посланці доброти» — вчать пересічних громадян добру своїми ж вчинками, тобто заражають і водночас заряджають добром:проводять уроки доброти у школах і садочкахзакликають людей бути толерантними і чуйними один до одногорозповсюджують радість і позитив. І з кожним роком таких людей — янголів Добра — стає все більше. Найвища наука життя — мудрість, а найвища мудрість — бути добрим. Добра багато не буває! Тож давайте творити ДОБРО!

Виноситься подяка
 учням класу
за активну у часть 

у акції "Допоможемо бійцям"!
 Особливо хочеться відзначити
ДЕРЕКУ АНАТОЛІЯ. Молодець!





неділя, 14 лютого 2016 р.

Любі діти, чекаю в понеділок , 
15 лютого, у школі.
 Уроки за розкладом.



Вітаю всіх з Днем Св. Валентина.
Багато цікавої інформації
 про це свято знайдете
 за посиланням 

вівторок, 9 лютого 2016 р.